سومین کنفرانس بین المللی شرق شناسی - فردوسی و فرهنگ و ادب پارسیتماس با دبیرخانه
تلفن ثابت

دبیر خانه هند:

91-11-27666623

 دبیر خانه ایران:

00982128421405

نمابر

00982189784791

ایمیل

culturaljobs1404@gmail.com

آدرس

  Room No – 81,   Faculty of Arts,   University of Delhi,   Delhi-110007, India

 TEL:91-11-27666623


نشست شورای راهبردی همایش

25 مرداد 1397

نشست شورای راهبری سومین همایش بین المللی شرق شناسی، فردوسی و فرهنگ و ادب پارسی برگزار شد...


نشست شورای راهبری سومین همایش بین المللی شرق شناسی، فردوسی و فرهنگ و ادب پارسی برگزار شد

.

نشست شورای راهبری سومین همایش بین المللی شرق شناسی، فردوسی و فرهنگ و ادب پارسی با حضور دکتر حمید طاهری دبیر علمی همایش و معاونت دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی ره ، آقای دکتر روح الله بیات معاونت امور بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی ره برگزار گردید.

دکتر طاهری در اهمیت برگزاری این همایش علمی بیان داشت :" ما با کشورهای شبه قاره، کشورهایی مثل قفقاز و همسایگان آنها مشترکات زیادی داریم، هدف ما این است که بر روی اشتراکاتمان تمرکز کنیم و روابط فرهنگی را گسترش دهیم. ایشان در راستای تحقق این هدف، برگزاری نشست های علمی دوره ای به میزبانی کشورهای مختلف را مناسب دیده و گفت: این نشست ها با تمرکز بر روی تبادلات فکری، دیپلماسی فرهنگی و تبادلات بین المللی برگزار خواهد شد و متخصصین و متفکرین حوزه فردوسی شناسی به تبادل فکری پرداخته و لازم است تصمیمات مقتضی اجرای همایش با همکاری دو طرف اخذ شود و هماهنگی های ملی و بین المللی صورت بگیرد.

دکتر طاهری در تببین محورهای همایش بیان کرد: " ادبیات برآمده و زاییده زبان است. زبان فارسی جزو مشترکات کشور ایران باکشورهای شبه قاره است، بنابراین تلاش شده وجه اشتراک میراث فرهنگی ایران و هند در این همایش بخوبی بررسی شود و در این راستا شناسایی، بازشناسی، بازخوانی زبان شاهنامه می تواند یکی از محورهای مفید و موثر این همایش باشد. راجع به فردوسی سال هاست که تحقیق و بررسی میشود ما باید ضمن احترام به این تحقیقات، مقالات را به سمت و سوی جدیدی سوق بدهیم و مقالات دارای نوآوری و متمرکز بر اشتراکات بین المللی را حمایت کنیم یا لوایح زبانی فردوسی را بررسی کنیم و با بررسی شگرد های فردوسی در سرودن حماسه، برای کسانی که در این عصر قصد حماسه سرایی دارند الگو سازی کنیم.

در ادامه این جلسه آقای نصیری؛ دبیر اجرایی همایش نیز در اهمیت برگزاری همایش بیان داشت: " دیپلماسی فرهنگی با نگاه به زبان و ادبیات می تواند پیشرفت داشته باشد. سایر اجزای موثر در دیپلماسی هر قدر هم که خوب باشند اما تاثیر جنبه ادبیات و زبان را ندارند.

مسئول دبیرخانه همایش بین المللی شرق شناسی، فردوسی و فرهنگ و ادب پارسی سپس به تشریح روند داوری و دریافت مقالات پرداخت و افزود:" همه امور مقالات از طریق سامانه تحت وب همایش (adabiatfarsi.com) صورت میگیرد. مقاله در دبیرخانه کنفرانس بررسی اولیه می گردد و بعد از مطابقت با فرمت نگارش مقاله، به داور جهت داوری مقاله ارسال می شود و بعد از داوری داوران کنفرانس، دبیرعلمی تایید نهایی می نماید و گواهی پذیرش برای افراد صادر می گردد.


431
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

سامانه مدیریت همایش های موسسه سفیران فرهنگی مبین