مهدی‌پور در سخنرانی پیش از خطبه: ملی‌گرایان تکلیف خود را با اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی مشخص کنند!

دبیر واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی گفت: ملی گرایان هم تکلیف خود را با اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی مشخص کنند، نمی شود از یک طرف ...


ادامه مطلب ...

سروری :دولت شعار اقتصاد مقاومتی می‌دهد اما راه خود را می‌رود/ با فرافکنی ، توجیه و رنگ آمیزی اقتصاد نمی توان به جایی رسید

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی بابیان اینکه دولت باید عزم خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی جدی کند گفت: تعداد افرادی که در دولت شعار اقتصاد مقاومتی داده اما کار خود را پیش می‌برند کم نیست.

پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به عملکرد دولت در تحقق شعار سال 96 «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» اظهار داشت: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع کشور بحث اشتغال است چراکه بیکاری از آسیب‌های جدی جامعه ما محسوب می‌شود. 

به گزارش نامه نیوز، سروری بابیان اینکه متأسفانه روند مثبتی در جهت تقویت تولید مشاهده نمی‌کنیم، تصریح کرد: نارضایتی‌ها و اعتراضاتی که در دی‌ماه دیده شد زمینه‌اش مسائل معیشتی و موضوع اشتغال بوده است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به سیاست‌های خصمانه و فشار روزافزون آمریکا علیه کشورمان یادآور شد: علیرغم این شرایط ما همچنین شاهد نافرجام ماندن کامل برجام نیز هستیم.

وی بابیان اینکه متأسفانه عزم جدی برای تحقق اقتصاد مقاومتی وجود ندارد، ادامه داد: به تعبیر روشن برخی از مسئولان حتی این موضوع را باور هم نکرده‌اند و تعداد افرادی که در دولت شعار اقتصاد مقاومتی داده اما کار خود را پیش می‌برند کم نیست.

سروری با تأکید بر اینکه این روش‌ها راه درمان اقتصاد ایران نیست، گفت: با فرافکنی، توجیه و رنگ‌آمیزی اقتصاد نمی‌توان این اقتصاد بیمار و فرسوده را به‌جایی رساند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اظهار داشت: دولت باید عزم خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی جدی کند و بداند آمریکا و اروپا عزم خود را برای ناکارآمد کردن اقتصاد ایران جزم کرده‌اند و در یک فرایند سینوسی امید را از اقتصاد مقاومتی دور می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه ما امسال وضعیت موفقی برای تحقق شعار سال نداشتیم و شاهد یک خیزش و جوشش در جنبش اقتصادی نبودیم، گفت: بستر یک جنبش اقتصادی قطعاً یک مدیریت جهادی است که ما چنین وضعیتی را در حال حاضر نمی‌بینیم.


ادامه مطلب ...

الزام دولت به پیگیری اقتصاد مقاومتی وحذف هزینه‎های غیرضروری

به نقل از خبرگزاری مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز و همزمان با اتمام بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال آینده با الحاق یک بند به تبصره ۲۰ لایحه بودجه دولت را ملزم کردند در سال آینده ضمن دنبال کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی از هزینه کردن های غیر ضروری پرهیز کند.

براساس این بند الحاقی دولت مکلف شد «با اتخاذ ساز و کاری نسبت به اجرای احکام و هزینه کرد مبالغ مندرج در ردیف های این قانون در جهت اهداف سیاست های کلی نظام به ویژه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اقدام کند و از هزینه کرد اعتبارات در امور غیر ضروری از قبیل چاپ نشریات و برگزاری همایش ها پرهیز کند.

آئین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد برنامه بودجه و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

این بند با ۱۴۰ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.


ادامه مطلب ...

مبارزه با قاچاق یکی از شاخص‌های اصلی اقتصاد مقاومتی و حلقه مفقوده آن فناوری اطلاعات است

محمدجواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – امروز در چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اکنون اقتصاد مقاومتی در کشور دارای تفسیر شده و نهاد پیدا کرده و برنامه و شاخص دارد و هر شاخص قابلیت پایش پیدا می‌کند. وی افزود: اصل اقتصاد مقاومتی نگاه کردن به داشته‌هاست و اینکه به نقاط قوت تکیه کنیم و حداکثر نیاز خود را از طریق تولید داخل تامین کنیم و آنجاکه ظرفیت داریم صادرات داشته باشیم. آذری جهرمی شبکه ملی اطلاعات را جزو پروژه‌های زیرساختی وزارت ارتباطات در حوزه اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: توسعه دسترسی مردم به ظرفیت حداقل ۲۰ مگابیت تا پایان برنامه ششم توسعه از دیگر پروژه زیرساختی است که وزارت ارتباطات در آن مسوولیت دارد. عضو کابینه دولت تدبیر و امید از پروژه مدیریت املاک کشور به عنوان یکی دیگر  از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی یاد کرد و ادامه داد: در این پروژه ۲۸ دستگاه مختلف به همدیگر متصل می‌شوند تا بتوان موضوعاتی که در این حوزه وجود دارد را دنبال کرد. وزیر ICT کشور با اشاره به اینکه مطابق موضوع مشخص شده اقتصاد مقاومتی میزان مصرف داخلی دیتا باید به ۸۰ درصد و بین‌الملل به ۲۰ درصد برسد، تصریح کرد: یکی از مباحث مهم که مقام معظم رهبری نیز در مورد آن فرمایش داشته‌اند، این است که بتوانیم شاخص‌ها را پایش کنیم و مرکزی هم میزان پیشرفت و توسعه عملکردی در عرصه اقتصاد مقاومتی را محقق کند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه گاهی موضوع اقتصاد مقاومتی دستمایه رقابت‌های سیاسی قرار می گیرد، گفت: اگر بخواهیم اقتصاد کشور به رشد و باروری برسد باید به اقتصاد مقاومتی برسیم و چاره‌ای جز آن وجود ندارد. وی با اشاره به اینکه شاخص‌ها کمک می‌کنند که نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنیم، افزود: زمانی مطابق شیوه سنتی جلساتی می‌گذاشتیم و دستگاه‌ها خوداظهاری می‌کردند و حسابرسی انجام می‌شد و سرانجام تصمیم‌گیری صورت می پذیرفت. درحالیکه مطابق راه‌حل‌ها و فناوری‌های نوین اینطور نیست و پایش لحظه‌ایست و در نظام اقتصادی باید فرایند داشته باشیم که لحظه بتوانیم شاخص‌ها را پایش کنیم. آذری جهرمی همچنین قاچاق را یکی از موضوعات مورد توجه در مقوله اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: مبارزه با قاچاق یکی از شاخص‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است که حلقه مفقوده آن فناوری اطلاعات است.


ادامه مطلب ...

روابط اقتصادي و سياسي جمهوري ارمنستان با جمهوري اسلامي ايران

ارمنستان با توجه به معضلات ژئوپلتيک به شدت به مواد سوختي و کالاهاي ايران و نيز مسير ايران براي واردات و صادرات کالا نيازمند است و مسير ايران براي دسترسي آن کشور به آبهاي آزاد تقريباً حالتي استثنايي پيدا کرده است.استفاده مناسب از اين فرصت و در اختيارگرفتن بازارهاي ارمنستان به عنوان اقدامي درازمدت و پايدار- و نه اقدامي سودجويانه و کوتاه مدت-مي تواند تأمين کننده منافع جمهوري اسلامي ايران تلقي شود.


ادامه مطلب ...

روابط ایران و ارمنستان؛ الگویی برای همه

ارمنستان تنها همسایه ایران است که اکثریت مردم آن مسیحی اند و الگوی بین ادیان را می توان در روابط دو کشور شاهد بود؛ خصوصا در 25 سال اخیر بعد از استقلال ارمنستان هیچ دورانی نبوده که روابط تهران- ایروان خدشه دار شود.


ادامه مطلب ...

حمایت از گسترش فعالیت های تجار ایرانی و ارمنی

سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان با وارتان هاروتونیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان دیدار و در خصوص بررسی راه های توسعه روابط اقتصادی دو کشور و تشکیل شورای عالی تجار ایرانی با هدف ارتقای روابط تجاری دو کشور مذاکره نمودند.


ادامه مطلب ...

معاون اول رئیس جمهور ایران: روابط ملت‌های ایران و ارمنستان همواره از ثبات برخوردار بوده است

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست‌وزیر جمهوری ارمنستان در نشست مطبوعاتی مشترک بر لزوم تقویت مناسبات تجاری و ارتقاء سطح همکاری‌های اقتصادی دو کشور تأکید کردند.

 


ادامه مطلب ...

روحانی از توافق با رئیس جمهور ارمنستان در برقراری روابط خاص تجاری با اعضای اوراسیا خبر داد

رئیس جمهور گفت: با رییس جمهور ارمنستان توافق کردیم ایران بتواند از شرایط خاصی در روابط تجاری با اعضای اورآسیا برخوردار شود و مسیر به سمت تجارت آزاد بین این کشورها قرار بگیرد.

 حجت‌الاسلام حسن روحانی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای ارمنستانی خود با ابراز خوشحالی از سفر به کشور دوست و همسایه و تشکر از استقبال گرم رییس جمهوری ارمنستان گفت: روابط ما با ارمنستان از آغاز استقلال این کشور از 25 سال پیش، همواره روابطی دوستانه و صمیمی بوده است.


ادامه مطلب ...

ضرورت بررسی اقتصاد دانش بنیان در توسعه پایدار روابط ایران ، ارمنستان و اوراسیا

با توجه به ضرورت ارتباط موثر با جمهوری اسلامی ایران به خصوص در زمان پسابرجام برگزاری کنفرانسی بین المللی با عنوان اقتصاد، مدیریت دانش بنیان و توسعه پایدار در روابط ایران ، ارمنستان و اوراسیا را با حضور استادان و اندیشمندان دانشگاه های ایران ، ارمنستان و اوراسیا در تاریخ 29 و 30 ماه مارس 2018 میلادی ( 9 و 10 فروردین ماه 97) در دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان اقدام می گردد.


ادامه مطلب ...

کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


تلفن ثابت
نمابر
ایمیل
آدرس
سامانه مدیریت همایش های موسسه سفیران فرهنگی مبین