isijournal

ثبت نام/ ورود
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .منوی مجلات


تعریف صفحه آرایی

صفحه آرایی مناسب و خوب مخاطب را جذب میکند و به خواننده انگیزه میدهد.صفحه آرا باید پس از مطالعه متن و جمع آوری تصاویر با داشتن آگاهی لازم از مطلب طراحی خود را آغاز کند.

صفحه آرا باید مخاطب خود را خوب بشناسد تا با توجه به مطالب ترکیب بندی مناسب بین متن و تصویر برقرار کند.و عناصر اصلی طراحی را خوب به کار بگیرد.صفحه آرایی کتاب باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی صفحه ،خواننده بتواند به راحتی مطالب را بخواند.در یک صفحه آرایی نا مناسب چشم خواننده هنگام خواندن مطالب اذیت میشود.

نرم افزار های متنوعی برای صفحه آرایی کتاب و مجله وجود دارد تا به هنرمند کمک کنند که ایده و هنر خود را توسط این برنامه ها به اجرا درآورند.

Maker,Quark,Corel Draw ,Adobe InDesign, Page

 

در یک صفحه آرایی مناسب فرد باید از خلاقیت و توانایی خود بهره بگیرد و تلاش کند تا  با افزایش سواد بصری و توانایی استفاده از نرم افزار طراحی مناسبی ارائه دهد.طراح باید طبق شناختی که از مخاطب خود دارد نسبت به سن ،میزان تحصیلات و محل زندگی و غیره نوع صفحه آرایی کتاب یا مجله خود را انتخاب کند.

به عنوان مثال طراحی مجله ای که مخاطبین آن کودک باشند با طراحی یک مجله علمی تخصص بزرگسالان کاملا متفاوت است.این دوگروه از نظر سن و تحصیلات و جایگاه اجتماعی با یکدیگر کاملا متفاوت هستند و صفحه ارا باید طراحی مختص به هر کدام را با توجه به شرایط انجام دهد.


تماس با ما
تلفن ثابت

021- 2842 1404

نمابر
ایمیل

mobin.isi1404@gmail.com

آدرس

قم، خیابان معلم مجتمع ناشران طبقه 4 پلاک 430

شماره کارت:6104337880990468

بانک ملت به نام موسسه سفیران فرهنگی مبین


سامانه مدیریت همایش های موسسه سفیران فرهنگی مبین