چهارمین کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی

نمایه سازی چهارمین کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی در پایگاه استنادی جهان اسلام

16 اسفند 1396

پایگاه استنادی جهان اسلام ISC به عنوان مرجع علمی استنادی در کشورهای اسلامی موافقت خود را در نمایه سازی مقالات چهارمین کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی اعلام نمود.
دکتر راغبی دبیر علمی کنگره بیان داشتند پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (Islamic World Science Citation Center) یا به اختصار ISC یک سامانه اطلاع رسانی علمی است که در صدد رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران و جهان اسلام و تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی می‌باشد. ایران با تولید ISC، بعد از ایالات متحده که ۶۰ سال در مطالعات استنادی تجربه دارد و نیز بعد از کشور هلند، سومین نظام استنادی جهان را بنیانگذاری کرده‌است. هم اکنون، این تحلیل علمی توسط موسسه اطلاعات علمی (ISI) در دنیای انتشارات به خصوص در مورد نشریات، صورت می‌پذیرد. در حقیقت، ISC می‌کوشد تا چنین تحلیلی را انجام دهد.

رییس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه قم افزودند دبیرخانه دایمی کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی با برگزاری سه دوره موفق کنگره در گستره بین المللی، اقدام به فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی نموده است. این کنگره توسط دانشگاه قم و موسسه سفیران فرهنگی مبین و با همکاری نهادهای مختلف علمی از جمله دانشگاه ‌ایلیا گرجستان، فردوسی مشهد، دانشگاه شیراز، دانشگاه بین‌المللی قزوین، دانشگاه الزهرا، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه بوعلی سینا، انجمن علمی اسلامی و پیشرفت، انجمن علمی مطالعات فرهنگ و ارتباطات، انجمن انسان شناسی ایران همکاری می نمایند.

فراخوان دریافت مقاله کنگره  تا 31 فروردین می باشد و تمامی مقالات به صورت کامل توسط هیات داوران، در سه سطح داوری می گردد و مقالات داوری شده پذیرفته شد در سطح سخنرانی، در مقابل حاضران نقد و بررسی خواهد شد و در خصوص هر مقاله پرسش و پاسخ خواهد شد.

از مقالات برتر در محورهای شکوفایی فطرت و استعدادها با هویت دینی به صورت ویژه تقدیر و با نظر داوران و کمیته علمی هدایایی تقدیم خواهد شد.

کد اختصاصی کنگره در پایگاه استنادی جهان اسلام(ISC)  به شماره ۳۰۷۰۱-۹۶۱۸۰ می باشد که بعد از اتمام همایش و انتشار مجموعه مقالات به صورت تمام متن در آن پایگاه و سایر پایگاه های معتبر از جمله مرکز علمی جهاد دانشگاهی SID نمایه سازی خواهد شد و تعدادی از مقالات برگزیده نیز در نشریات معتبر بین المللی ISI و Scopus و مجلات علمی پژوهشی منتشر خواهد شد، سایت کنگره به نشانی : theologyconference.ir  آماده دریافت مقاله پژوهشگران محترم می باشد. اطلاعات بیشتر از طریق سایت اینترنتی کنگره، کانال تلگرامی کنگره به نشانی: https://t.me/religionconf  و یا تلفن 02128421404 با دبیرخانه کنگره ارتباط برقرار نمایند.1793
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha